ÖZEL DERS ALMAK

Özel Ders Almak öğrencinin kendine güvenini arttırır. Öğrenci başaramadığı bir dersi veya konuyu başarabileceğini anlar. Erken zamanda öğrenciye temel verilirse daha ileri sınıflarda öğrenci derslerinde daha başarılı olur. Özel dersler sayesinde öğrenci sevmediği dersi sevmeye, sınıfta aktif olarak cevap vermeye, dersi dinlemeye, sık sık parmak aldırmaya başlar. Hatta sevmediği öğretmenini bile sevmeye başlar. Bazen dersi sevmeyen öğrenci, o dersin öğretmenini de sevmez.

Özel Ders Almak her öğrenciye nasip olmayabilir. Öğrenci velisinin büyük fedakarlıklar yapması gerekir. Çok yüksek ücretler ödeneceği için; öğrenci tam verimle dersten faydalanmalıdır. Her anlatılanı dersten sonra tekrarlamalıdır. Öğretmenini özel ders sırasında dikkatlice dinlemeli, anlamadığı yeri anında sormalıdır. Kendini derse vermeli, öğrenmeye konsantre olmalıdır. Anlatılan konuyla ilgili ödevleri hemen dersten sonra sıcağı sıcağına yapmalıdır.

ozel-ders-almak

Özel Ders Almak öğrenciye kısa zamanda çok şey öğretmek demektir. Öğrencinin de bu bilinçte olup en kısa sürede konuyu kavraması gerekir. Konularla ilgili onlarca soru çözüp, çözemediği her soruyu öğretmenine sormalıdır. Özel ders, düzenli alınabileceği gibi, sadece anlayamadığı bir konuyu öğrenmek için de alınabilir. Sınavlardan önce birkaç özel ders almakta da fayda vardır. Bu durumda öğrenci sadece anlamadığı noktalardaki ipuçlarını öğrenebilir veya çözemediği soruları çözmeyi öğrenir.Özel Ders Almak