ÖZEL DERS VERENLER

Özel Ders Verenler adı altında birçok internet siteleriyle karşılaşacaksınız. Öğretmenlerin özellikleriyle karşılaşacaksınız. Resim öğretmeninin tarih dersi vermesi veya Türkçe öğretmeninin matematik vermesi gibi ilginç ilanlar karşınıza çıkabilir. Ders vermeye çalışan üniversitelerde okuyan öğrenciler ise, bu konuda çok daha cesaretlidirler. Bütün dersleri verebileceklerini hatta üniversiteye hazırlayabileceklerini bile iddia ederler. Bu gibi samimiyetsiz kişilerden ve ilanlardan uzak durmamız gerekir. Yapılan araştırmaların sonuçlarını incelediğimizde gördük ki; deneyim çok farlıdır. Terziden ekmek alamayacağımız gibi, Fırıncıdan da elbise alınmaz. Her işin uzmanı farlıdır.

Özel Ders Verenler günümüzde oldukça arttı. Dershanelerin kapatılması sonrası özel kurslar bulmak oldukça zor bir hale geldi. Çocuklarına eğitim takviyesi verdirmek isteyenlerin, son durağı özel dersler aldırmak oldu. Kurslar, dershaneler ve etüt merkezleri bulmak adeta imkânsız hale geldi. Dershane gibi çalışan yerlerin ruhsat alması mümkün olmadığı için, merdiven altı tabir edilen yerler, resmi kurumların yerlerini aldı. Bu olumsuzluklar ise eğitim kalitesini en alt seviyeye indirdi.

ozel-ders-verenler

Özel Ders Verenler arasında çok farlı ücretler telaffuz edilmektedir. Ders saati 20TL’den 250 TL’ye kadar ders saati ücretlerini görebilmekteyiz. Veliler bu gibi durumlarda karar vermekte zorlanmaktadırlar. Bu gibi durumda eğitim danışmanlarından, eğitim koçlarından faydalanmak gerekir. Öğretmen seçerken branş öğretmeni olmasına dikkat etmemiz önemlidir. Deneyim, Ders anlatabilme, öğrenci psikolojisinden anlama gibi faktörler öğretmen tercihinde önemli faktörlerdir.Özel Ders Verenler